Sanwa DCM-600DR Clamp Meters DC/ AC+ True RMS
Harga :
CALL
Merk :
Sanwa
Pengiriman :
3 hari sejak pembayaran
Lokasi :
Dilihat :
149 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
Clamp Meters DC/ AC+ True RMS
Suitable for maintenance of vehicle, hybrid vehicle, electric vehicle & DMM functions
Features :
AC / DC current measurable max. 600A
True RMS
Peak hold
; When the peak button is pressed, the measuring 0 0 range will be fixed to the 600A range.
Relative value measurement
Data hold, Auto power save
LCD with back light
Sampling rate : 3 times / sec. for numeral disply,
Nota : Untuk Brosur / Data Sheet bisa menghubungi kami
=======================================
Untuk Pemesanan silahkan Hubungi langsung Line Telepon kami :
DARMATEK
Contact Person : Subarkah
Telp/ Fax : 021-71031268/ 021-78890541
HP : 081283804273/ 085774067221
Pin BB : 7512CBB7
YM : cs_darmatek
Email : subarkah18@ yahoo.co.id
Website : http: / / www.darmatek.com
Permintaan Penawaran
Rp. 59.000
Rp. 264.000
Laoshidaishu Koper Mini 14 inch Beauty Case tas make up koper Kosmetik Premium Kosmetik Box Laoshidaishu Official Store
COSMOS SETRIKA JETSPRAY STAINLESS STEEL CIS 438 / CIS-438 / CIS438 (400W) GARANSI RESMI
Lenovo PC IdeaCentre AIO 3i 22IAP7 Intel Core i3 1215U Win11 Home 8GB 256GB SSD 21.5" FHD IPS 72% NTSC Antiglare Integrated Lenovo Official Store