Sanwa DCL-1200R RMS lightweight & DMM functions
Harga :
CALL
Merk :
Sanwa
Pengiriman :
3 hari sejak pembayaran
Lokasi :
Dilihat :
166 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
Sanwa Clamp Meter DCL1200R
RMS lightweight & DMM functions
Basic Features :
Lightweight approx. 290g
True RMS
Large LCD with Backlight
Easy to use large size data hold button
AC voltage detection function ( EF)
Auto V / ohm detection
MAX. 2000A measurable
Download Manual ZIP file
Display : numeral display 6000
Sampling rate : 5 times / sec.
AC frequency bandwidth : 50 / 60Hz
==========================
Untuk Pemesanan silahkan Hubungi langsung:
Contact Person : Subarkah
HP : 081283804273/ 085774067221
Email : subarkah18@ yahoo.co.id
Gmail : darmatek1@ gmail.com
YM : cs_darmatek
Pin BB : 7512CBB7
Website : http: / / www.darmatek.com
Permintaan Penawaran
Rp. 125.000
Rp. 245.000
FOXWELL SD101 12V Car Smoke Leak EVAP System Leakage Analyzer Tester Machine Gas Oil Pipe Smoke Generator Auto Diagnostic OBD Store