Jual SPX Robinair TIF-9020A Slimline Refrigerant Scale
Harga :
CALL
Merk :
SPX Robinair
Pengiriman :
3 hari sejak pembayaran
Lokasi :
Dilihat :
236 Kali
Update Terakhir :
Detail Produk
TIF 9020A
Slimline Refrigerant Scale
Touch Key controls
Three display modes – Lbs./ oz.; Decimal Lbs., Kilograms
High Resolution – 0.2 oz./ .010 lbs./ 4 grams
Extremely Accurate
200 Pound/ 100kg capacity
Auto Zero
Removable platform and control box with propstand/ hanging hook
Compact design, completely portable
Can be used with all refrigerants
Removable control box with prop stand/ hanging hook
CE approved
Two year warranty
Extremely Accurate
200 Pound/ 100kg capacity
Auto Zero
CE approved
Specification :
Range:
0 lbs. 0.0 oz. to 199 lbs. 15.8 oz.
0.000 lbs. to 199.990 lbs.
0.000 kg to 100.000 kg.
Resolution Normal : 0.2 oz. / 0.010 lbs. / 4 g
Low : 1.0 oz. / 0.050 lbs. / 20 g
Accuracy : ± 0.5% of reading ± 1 digit
Power Supply: One 9V alkaline battery
Battery Life: 30 hrs. ( approx.)
Operating Temperature : 32° F to 120° F
Weight : 5” ( H) x 2 29/ 32” ( W) x 1” ( D) / 4.5 oz.
Dimensions : 15.25 x 10.5 x 2.5 " ( 38.7 x 26.7 x 6.35 cm)
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Untuk Info dan Pemesanan Hubungi :
DARMATEK
Contact : Subarkah
Telpon : 021-71031268
WA : 081932632003
H P : 081283804273/ 085774067221
Email : subarkah18@ yahoo.co.id
Gmail : darmatek1@ gmail.com
Pin BB : D2A771BD
Web : http://www.darmatek.net
Link : http://darmatek.produkanda.co.id
http://darmatek01.blogspot.com
Permintaan Penawaran
Panci 24CM Enamel Besi Cor Panas Merata Anti Lengket Cast Iron Enamel Hongzhuo Official Store
Rp. 97.100
RAK BUKU 7 SUSUN SERBAGUNA FULL WHITE
Rp. 70.000
Mesin Buang Asap Kipas Knalpot Asap Langsung 95W Barbekyu Merokok Motor Turbin Sentrifugal Perokok Korea Kipas